رفع ریپورت اینستاگرام و بازگرداندن اکانت غیرفعال و یا هک شده
بازگرداندن اکانت دیسیبل شده اینستاگرام

رفع ریپورت اینستاگرام و بازگرداندن اکانت غیرفعال و یا هک شده

رفع ریپورت اینستاگرام و بازگرداندن اکانت غیرفعال و یا هک شده

برای رفع ریپورت اینستاگرام چه کاری می توانم انجام دهم؟

انواع ریپورت

۳ نوع ریپورت در اینستاگرام وجود دارد:

ریپورت کردن اکانت کاربر، ریپورت کردن تصویر یا ویدئو و ریپورت کردن کامنت.
اگر شما در یک ساعت معین بیش از حد مجاِز اینستاگرام اقدام به کامنت گذاشتن، لایک کردن و یا جذب فالوور کنید، ممکن است از طرف اینستاگرام فعالیت های شما برای مدتی محدود شود. زیرا اینستاگرام فرض می کند که ممکن است شما یک اسپمر باشد. در این مورد با تغییر ایمیل و یا جذب کامنت های معنی دار به زبان انگلیسی احتمالا محدودیت شما برطرف خواهد شد. اما در این مطلب قصد داریم تا رفع ریپورت اینستاگرام ، وقتی که اکانت شما به کلی از طرف اینستاگرام بسته شده باشد را آموزش دهیم.

برای رفع ریپورت اینستاگرام چه کاری می توانم انجام دهم؟

اگر حساب اینستاگرام شما ریپورت شده باشد، در هنگام ورود به آن با پیامی مبنی بر پیروی نکردن از دستورالعمل ها و یا شرایط استفاده از اینستاگرام (Community Guidelines or Terms of Use)، بدون هیچ گونه هشدار قبلی مواجه می شوید بنابراین همواره باید در نظر داشته باشید که در همه ی پست ها و استوری های خود از دستورالعمل های اینستاگرام پیروی کنید.
حال این دستورالعمل های اینستاگرام چیستند؟ بیایید نگاهی به قوانین اینستاگرام بیندازیم.

فقط باید عکس ها و ویدیوهایی را در اینستاگرام منتشر کنید که یا به وسیله ی خود شما ثبت شده اند و یا شما حق استفاده از آن ها را دارید

به بیان ساده تر، شما باید قوانین کپی رایت را رعایت کنید. هرچند که در ایران این قوانین جدی گرفته نمی شوند، اما کشورهای پیشرفته در مورد کپی رایت قوانینی سخت گیرانه را وضع کرده اند.
شما مجاز به پست کردن عکس ها و ویدیوهای مختلف بدون کسب اجازه از صاحبان اثر نیستید.
مثلا چندی پیش پیج ورزشی مشهور فوتفان ایران به دلیل پست کردن ویدیوهای گل های به ثمر رسیده در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه ریپورت و غیرفعال شد. یا حتی پس از تونل وحید امیری به پیکه ما در صفحه نت نوشت با آپلود کردن ویدیوی این صحنه از بازی ایران اسپانیا با اروری با همین مضمون مبنی بر حذف اجباری ویدیو مواجه شدیم!

دیدن عکس ها و ویدیوهای شما باید برای همه ی اقشار جامعه مناسب باشند

خیلی از افراد اقدام به انتشار عکس های برهنه ی به اصطلاح هنرمندانه در اینستاگرام می کنند، اما اینستاگرام بنا به دلایل مختلفی اجازه ی رواج برهنه گرایی را در محیط خود نمی دهد. در واقع اینستاگرام انتشار عکس ها، ویدیوها و تصاویر دیجیتالی که دارای صحنه ای از یک انسان کاملا برهنه باشند را ممنوع کرده است. البته تصویر نقاشی شده از یک انسان برهنه ممنوعیتی ندارد! همچنین انتشار تصاویر قسمت های جنسی بدن زن و مرد در اینستاگرام ممنوع است، اما انتشار تصاویر جراحی سینه و یا شیر دادن به نوزاد از طرف اینستاگرام بلامانع می باشد.

خیلی از مردم دوست دارند تا از بچه ها و نوزادان خود در اینستاگرام پست بگذارند، اما در برخی موارد به دلایل امنیتی، اینستاگرام اقدام به پاک کردن تصاویر و ویدیوهایی که در آن یک بچه ی برهنه به نمایش درآمده است می کند. اینستاگرام می گوید که هرچند ممکن است این عکس ها با نیت خوب پست شده باشند، اما ممکن است تا توسط دیگر افراد با نیت های بد به کار گرفته شوند!

تعاملات در اینستاگرام باید واقعی باشند

اینستاگرام دشمن اسپم و اسپمرها است، و از جمع کردن لایک و فالور ساختگی و تولید محتوا و کامنت های تکراری جلوگیری می کند. همچنین افرادی که بدون رضایت کاربران دیگر اقدام به فرستادن پیام های تبلیغاتی در ابعاد وسیع می کنند ریپورت خواهند شد و اکانت آن ها غیرفعال می شود.

از قانون پیروی کنید

اینستاگرام از فعالیت های ترویج تروریسم، جرم های سازمان یافته، گروه هایی که نفرت را می پراکنند، سرویس های خدمات جنسی، خرید و فروش اسلحه ی گرم و داروهای غیرقانونی یا بدون نسخه به شدت ممانعت می کند. فروش کالاها در اینستاگرام باید کاملا قانونی بوده و حساب های شرط بندی، لاتاری و بازی های پولی آنلاین باید قبل از شروع فعالیت رضایتنامه کتبی اینستاگرام را دریافت کنند.

در اینستاگرام باید به دیگر افراد احترام بگذارید!

البته این مورد در کشور ما به خوبی رعایت نمی شود و متاسفانه بارها مشاهده کرده ایم که افراد زیادی به بهانه های مختلف به صفحه ی شخصی فرد خاصی حمله می کنند. اما باید بدانید که اینستاگرام محتواهای تهدید آمیز و خشونت بار، حرف های نفرت آمیز، محتواهایی که در جهت رسوا کردن و بردن آبروی افراد منتشر می شوند

اطلاعات شخصی افراد که برای اذیت کردن آن ها منتشر می شوند و پیام های ناخواسته ای که از سوی افراد ریپورت می شوند را حذف می کند. اینستاگرام محتوای پیچ هایی که دارای تعداد فالور بیشتری هستند را تحت نظارت شدیدتری قرار می دهد.

کسی در اینستاگرام حق ندارد تا به شخص دیگری به خاطر نژاد، مذهب، ناتوانی ها و بیماری های خاص، جنسیت، کشور محل زندگی و نسب او توهین کند. البته وقتی سخن گفتن از نفرت برای به چالش کشیدن آن و یا برای افزایش آگاهی در این باره باشد، ممکن است اینستاگرام به آن پست، با کسب نیت و هدف فرد منتشر کننده اجازه ی انتشار دهد.

به طور کلی، تهدیدهای جدی و محتوای آسیب زننده به جامعه و امنیت شخصی افراد جایی در اینستاگرام ندارند. اینستاگرام ریپورت های صورت گرفته درباره تهدیدهای مختلف را بررسی کرده و در صورت اثبات خطا، اکانت فرد خاطی را غیرفعال می کند.

آسیب زدن به خود

اینستاگرام برای مراقبت از کاربرانش اهمیت قائل است و اغلب مکانی است که مردمی که دارای مشکلات سخت مانند اختلالات خوردن، بریدن بخشی از بدن و یا سایر انواع آسیب های به خود می باشند، به منظور ایجاد آگاهی و پیدا کردن حمایت به آن مراجعه می کنند.

تشویق و یا اجبار مردم برای رساندن آسیب به بدن خود، مخالف با محیط حمایتی اینستاگرام بوده و اگر گزارش شود، این محتوا حذف شده و یا حساب شخص خاطی غیر فعال می شود. همچنین محتویات مربوط قربانیانی که آسیب دیده اند، اگر به منظور خنده و سرگرمی منتشر شوند حذف خواهند شد.

قبل از ارسال رویدادهای قابل توجه برای عموم کمی فکر کنید!

بسیاری افراد از اینستاگرام برای به اشتراک گذاری رویدادهای جالب و به روز استفاده می کنند. برخی از این محتواها می توانند شامل تصاویر گرافیکی باشند. به دلیل حضور افراد مختلف از هر سن و گروهی، اینستاگرام ممکن است برخی از ویدیوهای خشن و عکس های دارای صحنه های خشونت بار را حذف کند.

اگر فردی برای مقابله و محکوم کردن خشونت و یا به دلیل جنبه های آموزشی اقدام به انتشار چنین محتوایی می کند، باید در کپشن پست خود در مورد محتوای خشونت بار آن هشدار دهد. اینستاگرام هیچ گاه اجازه ی انتشار تصاویر سادیستی که ترویج خشونت می کنند را نخواهد داد.

این قوانین توسط اینستاگرام به شدت رعایت می شوند و اینستاگرام از کاربرانش می خواهد تا نقض قوانین ذکر شده را ریپورت کنند تا در اسرع وقت به آن ها رسیدگی شود. در صورتی که محتوای شما ریپورت شود، امکان پاک شدن آن توسط اینستاگرام (در صورت اثبات مغایرت با قوانین وضع شده) وجود دارد و در حالت بدتر حتی ممکن است تا اکانت شما هم بسته شود. پس برای رفع ریپورت اینستاگرام چه کاری می توان انجام داد؟

رفع ریپورت اینستاگرام

اینستاگرام در Help Center خود می گوید: اگر فکر می کنید که اکانت شما به اشتباه غیر فعال شده است، شما قادر به ارائه ی درخواست برای بازگردانی اکانت خود می باشید، به این صورت که اپ اینستاگرام را باز نموده، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کرده و از دستورالعمل های درون صفحه پیروی کنید. حال این دستورالعمل ها برای رفع ریپورت اینستاگرام چیستند؟

اگر شما با پیامی نظیر آن چه که در عکس زیر می بینید روبه رو شدید، یعنی اکانت شما به وسیله ی اینستاگرام غیرفعال شده است. در این حالت شاید شما از قوانین اینستاگرام سرپیچی کرده اید و یا شاید اینستاگرام پخش محتوای اسپم را توسط اکانت شما تشخیص داده باشد. با پیروی از این ۴ قدم ساده می توانید با تلفن همراه خود، رفع ریپورت اینستاگرام را عملی کنید.

رفع ریپورت اینستاگرام : پیامی مبنی بر غیرفعال شدن اکانت شما

رفع ریپورت اینستاگرام : پیامی مبنی بر غیرفعال شدن اکانت شما

 • گزینه ی Get help signing in را انتخاب کنید.
قدم اول در رفع ریپورت اینستاگرام

قدم اول در رفع ریپورت اینستاگرام

 • در این صفحه پیشنهاد می شود که نام کاربری خود را وارد کنید. اگر نام کاربری یا شماره تلفن مربوط به اکانت خود را چندین بار تغییر داده باشید، ممکن است با خطا مواجه شوید، پس می توانید به جای نام کاربری، آدرس ایمیل مربوط به اکانت خود را وارد کنید.
 • اگر مراحل بالا را به درستی انجام دهید، اینستاگرام یک کد بازگردانی یا recovery code را به ایمیل شما ارسال می کند. شما باید دقیقا مطابق دستورالعمل های درون ایمیل عمل کنید. اینستاگرام در این ایمیل می گوید، باید آن ها را قانع کنید که این اکانت متعلق به شما است و شما ربات نیستید! بنابراین باید عکسی از صورت خود را با یک کپی دست نوشته از کدی که دریافت می کنید برای آن ها بفرستید.
دستورالعمل های موجود در ایمیل برای رفع ریپورت اینستاگرام

دستورالعمل های موجود در ایمیل برای رفع ریپورت اینستاگرام

 • حال اینستاگرام پس از بررسی پاسخ شما، لینکی برای ریست کردن پسورد برایتان ارسال خواهد کرد.

اما اگر از مراحل بالا پاسخ نگرفتید، برای رفع ریپورت اینستاگرام بهتر است با خود اینستاگرام مکاتبه کنید تا بفهمید که جریان از چه قرار است .

برای این کار:

 • اول از همه مطمئن شوید که اکانت شما غیر فعال شده است. در این صورت، در هنگام سعی برای ورود به اکانت خود (با وارد کردن صحیح مشخصات)، با پیام Your account has been disabled یا چیزی شبیه به آن روبرو خواهید شد. متاسفانه اکانت شما به دلیل نقض قوانین و شرایط اینستاگرام بسته شده است! (دقت کنید، اگر از وارد کردن دقیق مشخصات خود مطمئنید ولی نمی توانید وارد اکانت خود شوید و پیامی به غیر از پیام مبنی بر غیرفعال بودن اکانت خود دریافت می کنید، یعنی شما با مشکل login مواجه شده اید و ربطی به ریپورت شدن شما ندارد. ضمنا اگر شما و یا شخصی که پسورد شما را داشته، اقدام به پاک کردن اکانت خود کرده باشید دیگر راهی برای بازگرداندن آن وجود ندارد. توجه کنید که غیرفعال کردن یک اکانت با پاک کردن آن اکانت تفاوت دارد و اکانت پاک شده به هیچ عنوان برنمی گردد. شما می توانید با همان ایمیل یک اکانت جدید بسازید، ولی شاید قادر به استفاده ی مجدد از همان نام کاربری قدیمی خود نشوید.)
 • از لینک https://help.instagram.com/contact/606967319425038 از طریق مرورگر کامپیوتر خود فرم درخواست اینستاگرام را دریافت کنید. شما در این فرم می توانید درخواست خود مبنی بر دسترسی دوباره به اکانت تان را ارائه کنید. قسمت های موجود در این فرم به ترتیب زیر پر می شوند.
 • نام و نام خانوادگی خود را مطابق آنچه که در اکانت اینستاگرامتان وارد کرده بودید در این فرم وارد کنید.

این مطلب برای شما مفید بوده ؟؟ از دیگر مقالات وبلاگ ارزان فالوور هم بازدید فرمایید .

جهت خرید و سفارش تمامی سرویس ها میتوانید به صفحه ثبت سفارشات مراجعه فرمایید .

رفع ریپورت اینستاگرام و بازگرداندن اکانت غیرفعال و یا هک شده رفع ریپورت اینستاگرام و بازگرداندن اکانت غیرفعال و یا هک شده رفع ریپورت اینستاگرام و بازگرداندن اکانت غیرفعال و یا هک شده رفع ریپورت اینستاگرام و بازگرداندن اکانت غیرفعال و یا هک شده رفع ریپورت اینستاگرام و بازگرداندن اکانت غیرفعال و یا هک شده

برداشته شده از سایت netnevesht.com

این پست دارای یک نظر است

 1. Royal CBD

  It’s perfect time to make some plans for the future and it’s time to be happy.
  I have read this post and if I could I want to suggest you some interesting things or suggestions.
  Perhaps you can write next articles referring
  to this article. I wish to read more things about it!

دیدگاهتان را بنویسید